Klejojumi ar Vides gidu

Pa Piekūnu Klejojumu takām un Gaiziņa apkārtni

Grupas lielums: līdz 20 cilvēki. Ja esat vairāk, tad sazinieties ar mums par iespējām.
Cenas: Eur15,- / pirmā stunda; Eur10,- / katra nākamā stunda

Piekūnu brīvdienu mājas viesiem:
Eur10,- / stundā
Pirmā stunda, iepazīstināšana ar apkārtni iekļauta Brīvdienu mājas cenā.

Ieskatam daži tematiski klejojumu varianti:

  • Augu un koku taka. Iepazīt un nosaukt vārdā Latvijas savvaļas augus. Ievākt un sagatavot herbāriju pašu līdzpaņemtās avīzēs vai vecos žurnālos. Vai savākt pašu rokām tēju garajiem ziemas vakariem. Sajust purva bērzu smaržu, smelties dižegļu un dižozolu spēku.
  • Kalnu un ainavu taka. Skats uz Gaiziņkalnu pāri Žautrīša ezeriņam. Saullēkts no Vēja kalna; Mazie krusta kalni; Dravēnu kalns (9.augstākais); Sniegaiņu kalns; Raugu kalns; Saulriets no Sirdskalna (2.augstākais). Upju (Ogre un Aiviekste) baseinu ūdensšķirtne reljefā.
  • Akmeņu un ūdeņu taka. Sirds mīlestības akmens jeb Dravēnu muldakmens, kas atklājies tikai 2002. gadā; Ronītis, Veselības akmens, Melnais ziedojumu akmens; Lielais un mazais zīmju akmens. Sirds avots (kāpjošais, zelta); Sirdskalna avots; Talejas ezers, Žautrītis, Bumbierītis.
  • Savvaļas un mājdzīvnieku taka. Bebri, bezdelīgas, čurkstes, sikspārņi, zaļās vardes, gliemji, dzērves. Vistas, kaķi, kazas, suņi, ponijs. Dzīvības ūdenī un augsnē.

Velo gids Gaiziņa apkārtnē

Ilgums pēc jūsu vēlmēm.
Individuāli, ģimenes, draugi, kolektīvi līdz 20 cilvēki.
Cena: Eur15/stundā
Velosipēdi jūsu pašu ziņā!!!
Daži no variantiem:

  • Ja ciemojaties Piekūnos ar saviem velosipēdiem;
  • Ja jūsu veloceļojumā iekļauts Gaiziņš, gids var piebiedroties, piemēram, Bērzaunē, Vestienā vai Lauterē un pavadīt jūs norunātā maršrutā;
  • Ja ceļojat ar savu velo vilciena maršrutā Rīga-Madona, gids jūs sagaida Mārcienas stacijā un piedzīvojam kopīgu dienas maršrutu Gaiziņa virzienā, ar atgriešanos uz vakara vilcienu Mārcienā;
  • Ja izmanto elektrovelosipēdu nomu Ērgļu stacijā, vides gids var pievienoties apļveida maršrutā Vestienas – Gaiziņa virzienā;

Sazinies ar mūsu Vides gidu: Danuta, tel. 29453973

Dienas ekskursijas Gaiziņa apkārtnē

Apmēram 5 stundas.
Grupas līdz 20 cilvēki.
Cena: Eur50
Jūsu transports. Papildus izdevumi, ja ir ieejas maksa izvēlētajā apmeklējuma vietā.

  • Populārāko vietu tūre. Gaiziņkalns – Smilteņu skola – Bolēnu avots – Griblejas tilts – Vālēnu dižozoli – Dārznīcas pilskalns – Ķelēnu kalns – Viešūra ezers. Kultūrvēstures stāsti un dabas objekti. Pabūt, iepazīt, izbaudīt.
  • Plašais loks. Bērzaune – Gaiziņkalns – Bolēnu avots – Dārznīcas kalns – Svētais kalns – Lubejas muiža – Vējava – Vestiena. Gaiziņkalna apkārtnes senās apdzīvotās vietas, vēstures liecības, kultūra un daba. Pēc vēlēšanās iekļaujam saimniecību apmeklējumus ar degustācijām.
  • Pauguru ekspedīcija. Dravēnu kalns – Sirdskalns – Gaiziņkalns – Dārznīcas kalns – Svētais kalns – Bākūža kalns. Kā sirds kardiogramma – augšā un lejā. Stāsti par kultūrvēsturi un ģeogrāfiju. Ainavu tūre.

Dabas izziņas nodarbības jūsu mācību ekskursijas ietvaros

Nodarbības ilgums ap 1,5 st. Grupas līdz 15 personām.
Cena grupām līdz 10 personām – Eur15;
Grupām no 10 personām – Eur1.5 no personas / par nodarbību.

  • Biotopu pārgājiens. Ievadā tiek sniegta teorētiska izpratne par dabas biotopu. Pārgājienā apmeklējam dažādus biotopus – pļava, purvs, mežs, grava – un iepazīstam to raksturīgās, atšķirīgās iezīmes. Izmantojam darba lapas.
  • Bebraines ķēķis. Ejot pārgājiena takā dabā iepazīstam bebru dzīvotni, bebra ķermeņa īpatnības un pielāgotību, dzīves paradumus, bebraines ietekmi uz vidi. Vai ar bebriem varētu kaut ko sarunāt?
  • Bioloģiskās daudzveidības atslēgas. Pēc kādām pazīmēm var atpazīt bioloģiski daudzveidīgu pļavu vai mežu? Kā zināt, ka konkrētā vide ir ilgtspējīga? Kas ir lietussargsugas un kāds labums no dabas skaitīšanas? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim un atradīsim, ejot pārgājienā pa dabas taku.
  • Pļavas. Kas tad tur tik īpašs? Iepazīstam pļavu dažādību, izzinām pļavu pastāvēšanas nosacījumus, noskaidrojam pļavas iemītniekus un piedalāmies pļavu augu skaitīšanas konkursā. Pļava ir draugs, dakteris un mājas!
  • Ģeogrāfija praksē – orientēšanās piedzīvojums. Uzzīmēt zemi, kokus un akmeņus. Atrast kaut ko īpatnēju dabā, izmantojot orientēšanās karti. Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko!
  • Saldūdeņi. Ekspedīcija gar ūdens ceļu – grāvis, dīķis, purvs, upīte, ezers. Sākam ar globālām lietām – ūdens riņķojums dabā. Pētniecība – kas aug un dzīvo saldūdeņos? Kur ūdens uzkrājas un uzglabājas?
  • MMM – mežsaimniecība, matemātika, māksla. Koku atpazīšana, koku vecuma noteikšana, diametra, gadskārtu mērījumi un dekupāža uz koka. Katrs dalībnieks veido savu mākslas darbu, ko ņem uz mājām. (papildus izmaksas – darba materiāli 2 eiro/persona)
  • Gadalaiki un gadskārtas. Dabas kalendāra izpratne un kopsakarības no diennakts cikla līdz gadam. Astronomiski, mītiski un astroloģiski.