Velo maršruti un iespējas

  • Viesojoties Piekūnos, ņemiet līdzi savu velo un varat pamēģināt kādu no mūsu ieteiktajiem maršrutiem savā nodabā.
  • Ja vēlaties pa ceļam uzzināt ko jaunu par apkārtni un pamanīt īpašās nianses, mūsu Vides gids ar velo palīdzēs.
  • Ja ar vilcienu no Rīgas puses, Mārcienas stacija būs īstā vieta, no kuras sākt velo ceļojumu pie mums.
  • Vai zini, kas ir TET? Viens no “Trans Euro Trail” maršrutiem ved gar Piekūniem. Lai labi ripo.

Piekūni – Bērzaune – Mārciena – Bolēni

Piekūni – Mārciena var būt ~40km apļveida maršruts gan sākot no Piekūniem, gan no Mārcienas dzelzceļa stacijas, ja tur ierodaties ar vilcienu. Braucams arī savā nodabā, bet labāk ar mūsu Velo Gida Danutas stāstiem.
Mārcienas virzienā – gar ZS “Līvi” kur pa ceļam kazas piena saldējumu paķert; gar Bērzaunes baznīcu; trajektorijā arī Lat Angus gaļas veikaliņš un tad jau pa bijušās armijas bāzes betona ceļu uz Mārcienu.
Pašā Mārcienā – senās pils drupas un parks.
Dzelzceļa stacija, kas ir tuvākā AS Pasažieru vilciens pietura Piekūniem. p.s. Uz šejieni ar savu velo var tikt arī no Rīgas un tad šo Piekūnu velotūri braukt pretējā virzienā, nakšņojot pie mums.
Atpakaļceļš gar Mārcienas baznīcu; ar kafijas pauzi Mārcienas muiža; caur Sauleskalnu, gar “Krustiņa” un “Brencīša” ezeriem, Gaiziņa virzienā ar dāžadām sarežģītības pakāpes iespējām. Turpat arī Bolēnu acu avots un piemineklis Krūmiņtēvam.
Tālāk caur Gaiziņu atpakaļ uz Piekūniem. Lai labi ripo!

Piekūni – Zelgauska – Lautere – Viešūrs

Līdz ar pirmo saules gaismu, kopā ar mūsu Velo Vides gidu Danutu, izbraucām velo tūres loku pār Gaiziņu un mazliet tālāk ~50km.
Ja sāk pietiekami agri, tad laiks ir patīkams un veldzējošs arī saulainā vasarā. Pa ceļam izbraucām fragmentu no “Tour de LatEst” maršruta, apmeklējām dažus Aronas pagasta “Skatupunktus”, kā arī pasveicinājām Gaiziņu, Lauteres Muižu, Zalgauskas /Selgowsky/ Muižu (http://visitmadona.lv/lv/jaunumi?1043).

Ja arī Tu vēlies Velo Vides gida vadībā izbaudīt Gaiziņa apkārtni, droši vaicā mums.

Piekūni – Lubeja – Jumurda – Tolka

Vēl viens ~50km velo maršruts ar variācijas iespējām.